Організація освітнього процесу в умовах воєнного стану потребувала змістовного підходу до проведення виховної роботи. За допомогою групи продовженого дня створені додаткові можливості для організації виховного впливу на дітей у вільний від уроків час.

   Основним цільовим напрямом було забезпечення безпекової складової здоров’я особистості, забезпечення її фізичного, психічного, соціального і духовного благополуччя. Протягом ІІ семестру вихователями ГПД велася робота по створенню атмосфери співпраці і підтримки вихованців. Для цього проводилися різні виховні заходи, бесіди, прогулянки та інструктажі безпеки. Цьому сприяли індивідуальні та групові бесіди вихователів з учнями, батьками, з практичним психологом, медсестрою, адміністрацією закладу. Відповідно до плану роботи школи організовано тематичні години спілкування в групах продовженого дня «STOP булінг» щодо протидії насилля, які сприятимуть дотримання правил поведінки та дружніх стосунків у групах.
  Особливо важливим стало продовжити формувати громадянина-патріота України, підготовленого до життя, з високою національною свідомістю, який здатний побудувати суспільство. У сучасних умовах воєнного стану патріотичне виховання молодого поколінння набуває особливої актуальності, тому воно є важливою складовою загального виховного процесу.
    Саме тому протягом ІІ семестру 2022-2023 н.р. Мешко Х.В., вихователь ГПД №1, організувала проведення наступних виховних заходів: диспут «Все починається з мами», творча майстерня «Воскресни писанко!», навчальний практикум «Абетка пішохода», урок мужності «Пам’ятай про минуле, думай про майбутнє», година спілкування «Пам’ять у наших серцях». Для учнів перших класів цікаво та змістовно було проведено пізнавальне заняття «День вишиванки».
    Робота ГПД №2 (вихователь Островка А.І) полягала у створенні сприятливої атмосфери для розвитку дітей та забезпеченні їхньої безпеки. Під керівництвом Антоніни Іванівни було організовано різноманітні заходи, щоб забезпечити розвиток дітей в різних напрямках: «День Єднання України» ( квест), вшанування героїв Небесної Сотні (творча майстерня «Янгол охоронець»), «День вишиванки» (пізнавально-творче заняття) , «Національний одяг українців», «Україна – серце Європи» (флеш-моб). Вагома роль відводилася для другокласників на теми екологічного виховання: «День Землі»(дитячий малюнок), «День води» (дослідницький практикум), «Чорнобиль – біль України»( перегляд відео-роликів, малюнки), «Сміття – загроза природі» та «Земля – наш спільний дім»(проєктна діяльність).
     Протягом ІІ семестру вихователь Душенькевич Т. Й. (ГПД №3) за участі учнів 3-4 класів ефективно вирішувала наступні освітні завдання НУШ: розвиток інтересів і здібностей учнів, підготовка їх до суспільно-корисної праці, фізкультурно-оздоровчої роботи, виховання колективізму та взаємодопомоги, реалізація компетентнісного підходу. Всі ці аспекти спрямовані на розвиток творчої особистості, розкриття обдарованості кожної дитини. Було проведено виховні години, бесіда до Дня Єднання «Україна є, була і буде», виховний захід «На варті небеса». Щоб виховувати в свідомості молодших школярів систему моральних цінностей, повагу до батьків, любов до Батьківщини, звичаїв українського-народу було виготовлено багато поробок: лепбук до Дня вишиванки, «Подаруй мамі квіточку», «Щаслива родина-щаслива дитина», «Права дитини».
   Окрім виховних занять, значну увагу вихователі приділяли фізкультурно-оздоровчим заняттям, прогулянкам на свіжому повітрі, іграм, загально-розвиваючим вправам, естафетам, розвагам «Знайди улюблену весняну квіточку», «Твістер», «Прогулянка до весняної клумби», танок «Подоляночка», тематичні малюнки на асфальті. Граючись, учні отримували заряд бадьорого настрою та масу позитивних емоцій.
     Свої таланти вихованці показали під час виготовлення поробок на конкурс «Воскресни писанко!». Всі групи представили свої колективні творчі роботи. Композицію «Воскресне писанка- розквітне Україна» ГПД №2 (керівник Островка А. І.) було обрана до наступного етапу конкурсу в межах ТГ.
        Тісна співпраця та взаємодія учнів, батьків, класних керівників спонукатимуть і надалі до творчої, креативної праці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *