Освіта відіграє важливу роль у формуванні загальної культури підростаючого покоління, його світогляду, сприяє естетичному вихованню дитини, розумінню нею краси навколишнього світу, розвиває уяву, просторове, аналітичне та логічне мислення школярів, стимулює розвиток інтелектуальних здібностей школярів. Одним із найбільш важливих факторів успіху при вивченні фізики є інтерес до предмета, формуванню якого, зокрема, проявляється при зустрічі учнів старших класів з молодшими школярами.

     Сьогодні, 24 квітня, учні старших класів нашої школи завітали до молодших своїх друзів з власними технічними виробами, демонстрували цікаві досліди, розповідали про важливість навчання, про предмет фізики, великі досягнення в цій науці. Зокрема, малечі сподобалися зображення предметів, що створюють лінзи, опуклі і вгнуті дзеркала. Добували «електричні заряди», передавали його на електроскопи, електрометри. Зміст акустичного резонансу їм ще зрозумілий, але яким чином звук, що видає другий камертон при звучанні першого їх зацікавив. Учні 9-А класу (Сарканич Ілля, Шатило Станіслав) цікаво демонстрували експерименти.
   Учні, мабуть, вперше побачили експеримент з неньютонівською рідиною. Вона має дивовижні властивості, які дуже цікаві для вивчення: при малих навантаженнях вони м’які, текучі й еластичні, а при великих – стають твердими і дуже пружними. Переста Михайло (учень 9-А) приготував зразок такої рідини .
       Учні 9-Б (Коломієць Олександра, Левицька Марія) «порадували» малечу гамою кольорів від змішування різних рідин, що є в домашньому вжитку.
Учень 10 класу Сарканич Іван для однокласників провів досліди з електромагнітами, гарно розкрив зміст закону Б. Паскаля у гідравлічних системах і розкрив тайну, як можна кип’ятити воду у поліетиленових мішках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *