“Без пристрасті до книжки людині
недоступні культура сучасного світу,
інтелектуальне і емоційне вдосконалення»
В.Сухомлинський

   Книга – одне з найбільших чудес, створених людиною. З тих пір, як люди навчилися писати, свою мудрість вони довірили книгам. Книги відкривають нам світ, допомагають уявити минуле, заглянути в майбутнє. Книга – унікальне, феноменальне творіння людства. Ми не можемо уявити своє життя без книги. Книги – наші постійні супутники.
   Література, як один із видів мистецтва, покликана виховувати естетичні почуття. Головне – не залишити дитину байдужою, будити її думки і почуття, намагатися створювати такі умови, коли кожен учень хоче висловитись.
   Чи можна уявити своє життя без літератури? Звичайно ж ні! З 20 по 24 лютого 2023року в школі проходив тиждень зарубіжної літератури. Ці дні були насичені різними цікавими та неординарними заходами. Протягом тижня було заплановано ряд заходів, метою яких стало: поглибити знання школярів про зарубіжних письменників, викликати в учнів інтерес до читання, організувати пошукову і самостійну роботи школярів за визначеними темами.
   Учні 6-х класів прийняли участь у фотоквесті «Народні та літературні казки», де мали можливість давати відповіді на запитання фото або малюнком, демонструючи свою креативність та ерудицію. Цікаво пройшла гра «Літературні кубики “Я знаю цей твір” в 5-А класі, на якому в іговій формі школярі повторили вивчені твори зарубіжних письменників, проявили кмітливість та швидкість думки.
   Неменш цікаво пройшла презентація учнівських проектів «Пам’ятники літературним героям», які підготували вихованці 8-х класів. Кращими визнані роботи Горопко К. та Маховської А.
Старшокласники (учні 11 класу) виявили себе як справжні дослідники, демонструючи свої роботи на міні-конференції «Новинки сучасної зарубіжної літератури українською мовою». Також свої творчі здібності виявили учні 6, 7, 10 класів у конкурсі реклами «Кольорові спогади про книгу» . Кращими визнано рекламні проекти Яворської К.(7-Акл.) та Русин К. (7-Акл.)
   У конкурсі «Поезія – краса життя земного» (створення відеопрезентації до поетичного твору»), оголошеного учням 11-го класів на початку предметного тижня. Найкраще розповіли про свої емоційні почуття і враження після знайомства з поезією П.Верлена, А.Рембо, Ш.Бодлера Садова Т. та Бабіля М.
   Отже, головне завдання виконано — не залишити дитину байдужою, пробуджувати в її душі думки і почуття, намагатися створювати такі умови, коли кожен захоче висловитись, а ще краще, коли блищатимуть очі від захоплення чи то вчинками героїв, чи то власними думками

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *