22 січня 2023 року ми згадуємо три рівнозначні за вагомістю події української історії: проголошення  Акту Злуки українських земель, засвідченого Універсалом про об’єднання  УНР і ЗУНР  в єдину Велику Україну, 105-у річницю проголошення  незалежності УНР та 77-у річницю входження  Карпатської України до складу УРСР.  

        Підготовка до цих визначних історичних подій у нашому освітньому закладі була доволі насиченою. З метою  поглиблення знань учнів про історію цих державотворчих процесів педагоги закладу Дудинець Г. В., Алексюк К. Ю. та Шух О. Р. ознайомили учнів з цікавими фактами про Україну та Закарпаття, виховуючи патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики. Різноманітні тематичні заходи в онлайн режимі такі як  учнівська конференція «Патріотизм і нездоланність сьогодні – гідна Україна завтра», історичні вікторини, усний журнал «Велика злука – великі сподівання», твори-роздуми «Скажи своє слово про Україну»; літературні читання «Соборна Україна: від ідеї до життя», книжкові виставки «Вона – наш витвір, наша мрія, соборна, вільна Україна» стали своєрідним символом єдності та оберегом споконвічних українських традицій.  

     Родзинкою заходів став відео репортаж національної гордості «Україна –БЕРЕГИНЯ Європи», а ідея соборності була й залишається базовою національною цінністю українців та є передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії. 

    День Злуки, як ніколи, актуальний у наші дні, коли знову над Україною нависла небезпека, знову проливається кров, знову ми відстоюємо право нашої держави на цілісність і незалежність. Тому заходи, проведені в школі, сприяли усвідомленню того, що лише в єдності дій та соборності душ ми можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Навіть зараз, у нелегкі часи для нашої Батьківщини під час  воєнних дій, ми не перестанемо вірити, що територіальна цілісність України навіки залишиться непорушною, адже вона скріплена кров’ю мільйонів незламних борців минулого та сьогодення, тих, хто зараз бореться з ворогом, відстоюючи мир та незалежність нашої держави.

        Саме тому, ми повинні бути свідомими, бо в єдності дій і соборності душ можемо досягти величної мети – побудови вільної, демократичної держави. Коли ми єдині – тоді ми сильні!

Молюсь за тебе кожен час,
Бо ти у нас одна єдина, –
Писав в своїх віршах Тарас.
Молюсь, – казав він, щоб у тебе
Не було між людьми війни,
Щоб завжди було чисте небо
На нашій стомленій землі!

Вітаємо всіх українців з Днем Соборності!

Бажаємо зберігати силу духу, бадьорість і оптимізм

Нехай в кожній родині панує мир і спокійлюбов і взаєморозуміння!

СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *