Українці ! Ми з родоводу сильних

Прозрів народ і духу смолоскип

Запалений серцями незборимих

І пам’ять про синів хай не згаса повік.

  У нашій громаді сьогодні 4 листопада 2022 року пройшла ювілейна 125-а визначна подія – районний соціально-мистецький захід в рамках Всеукраїнського соціально-культурного проєкту «Мамина весна», за підтримки Мукачівської районної військової адміністрації, Кольчинської селищної ради, громадської організації “Культурно-спортивне об’єднання інвалідів” м. Сміла.

  Ця благодійна акція спрямована на підтримку та вшанування матерів і вдів, чиї сини, доньки, та чоловіки загинули під час бойових дій на Сході України з 2014 року та під час російської навали на українські землі 24 лютого 2022 року.

  Урочисте відкриття події розпочалося символічною ходою, учасниками якої були і наші учні та педагогічні працівники.

  На соціально-мистецькому заході «Мамина весна», який пройшов у Кольчинському ЗЗСО І-ІІІ ступенів, були присутні: голова Закарпатської державної обласної адміністрації начальник Закарпатської обласної військової адміністрації Віктор Микита, голова Мукачівської районної державної адміністрації начальник районної військової адміністрації Едгар Токар, голова Кольчинської селищної ради Микола Дуб, голова ГО “Культурно-спортивне об’єднання інвалідів” м. Сміла Олександр Іськов , Преосвященний Владика Ніл та священнослужителі церковних громад, працівники бюджетних установ Кольчинської селищної ради та громадськість.

  Соціальний захід «Мамина весна» розпочався з виконання Державного Гімну України. Право підняти прапор України було надано сержантам військового ліцею. Під час хвилини мовчання присутні в скорботі схилили низько голови перед пам’яттю людей різного віку, які загинули під час бойових дій за Україну.

  У своїх виступах начальник обласної військової адміністрації Віктор Микита та селищний голова Микола Дуб дякували матерям за їхніх синів-героїв і побажали, щоб більше не було нових жертв війни. Наголосили, що даний проєкт є складовою частиною нової історії України та її сучасного сприйняття. До алеї в будь – який час можуть прийти школярі, студенти, родини, щоб пам’ятати тих, кому ми вдячні за життям без війни в мирних містах і селах.

  Кожен із захисників, як і ми з вами, мали свою сім’ю, батьків, друзів, захоплення, свої невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну Україну. Жіноче горе і біль торкнулись серця кожного присутнього словами пісні «128» та поезії «Материнський біль» у виконанні заслуженої артистки України Галини Міколяш.

  Маріанна Суховолова, заслужена артистка України, подарувала матерям пісню «Мамина весна». У виконанні ансамблю працівників закладів культури Кольчинської громади та Маріанни Окс звучали українські пісні.

  Преосвященний Владика Ніл та священнослужителі церковних парафій Кольчинської громади провели освячення пам’ятного знаку Саду-Алеї «Мамина весна» та вшанували пам’ять загиблих воїнів молитвою.

  Завершальним акордом соціальної акції «Мамина весна» стала висадка саджанців яблунь, до якої були запрошені матері та вдови, представники влади, військові та молодь.

  Шана та низький уклін матерям, які виховали синів-героїв.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *