Коли закінчується навчальний рік, для школярів починається весела і яскрава пора – літні канікули! Літо – найяскравіша, кольорова і багатозвучна пора року. Літні канікули – це час, коли діти мають можливість відпочити, набратися нових сил, отримати яскраві, позитивні враження, казкові емоції, нових друзів, а також цікаво та з користю провести свій вільний час.

      Веселі мандрівники 4-Б класу разом з класним керівником Болдижар А.І. та батьками, 6 червня 2024 року ,в один із сонячних, літніх днів, поїхали за історичними скарбами в мальовниче селище Чинадієво, яке омите прозорою річкою Латорицею. Прикрасою та гордістю цього місця є романтичний замок Сент-Міклош, побудований в XV ст. бароном Перені. Тепер тут хазяйнує художник – литовець за походженням з українською душею – Йосип Бартош. Декілька років тому Йосип Бартош закохався у це місце і взяв замок в оренду майже руїною, а сьогодні замок Сент-Міклош – це харизматична галерея робіт художника Йосипа Бартоша.
     Чинадіївський замок – це архітектурна знахідка, споруджена в стилі фортифікаційного замку, вражає своєю величністю та унікальністю. На порозі замку діток зустрів справжній, ввічливий дворянин Юрій, який познайомив діток з величною історією цієї архітектурної споруди, показав таємні підвали-ходи, розповів захопливу історію кохання Ілони Зріні та Імре Текелі. Для школярів було організовано справжній квест у пошуках скарбів, де дітки розв’язуючи різні завдання та проходячи різні естафети, складали карту з пазлів із захованими скарбами на ній.
    Учні милувалися міццю та товщиною стін замку понад 1 метр, картинною галереєю художника Йосипа Бартоша та розв’язали перше завдання й отримали перший пазл карти. Далі хлопчики та дівчатка мали змогу відчути себе справжніми лицарями у боях, покататися у кареті із конями, постріляти з лука та позмагатися на швидкість у естафеті. Підсумком завдань та естафет стали для учнів солодкі сюрпризи.
     На завершення екскурсії школярі та дорослі отримали купу яскравих, незабутніх вражень, позитивних емоцій, щасливих посмішок та нових, цікавих знань. Це була неймовірна та незабутня подорож, де учні мали змогу не тільки побачити, а й більше дізнатися про свій рідний Закарпатський край.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *