В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю пам’ятає і шанує людство. До славетної когорти таких людей належить і Великий Кобзар – Тарас Григорович Шевченко, який народився 9 березня. Україна разом з усім світом відзначає 210 – ту річницю від Дня народження великого Поета, полум’яного Патріота та національного Пророка.

      З нагоди відзначення 210 – річниці від Дня народження Т. Г. Шевченка у Кольчинському ЗЗСО І-ІІІ ступенів було проведено ряд заходів. Учні 5-11 класів підготували стіннівки, лепбуки про вірного сина українського народу, у яких висвітлили цікаві і маловідомі факти з життя геніального поета. Бібліотекарка закладу Дичка М. В. організувала виставку книг “ Шевченкове слово живе у віках”, де можна було ознайомитися зі збірками поезій та знаменитим “Кобзарем” різних років видання. Учителі- філологи закладу Шух О. Р., Мешко І. П. ,Сідор О. С., Пацьо А.В. провели з учнями різноманітні конкурси: малюнки до прочитаних творів ( 5-11 кл.); твір за метафорою ( асоціація) ( 5-ті кл.); створення сенканів (6-8 кл.); лист Тарасу про сьогодення ( 5-11 кл.). Учні 2- Б класу разом з класним керівником Обіцькою Т.М. теж долучилися до вшанування Кобзаря. Вони підготували та провели музично-літературну композицію «Нас єднає Тарасове слово».
         Протягом тижня класні керівники 1-11 класів провели з учнями своїх класів інформаційну хвилинку “ Шевченкове слово живе поміж нас”, а також учні 5 – 11 класів мали змогу переглянути документальні фільми про життя і творчість Т.Г. Шевченка. Учні 8-10 класів стали активними учасниками квесту “ Чи знаємо ми Тараса?”, який провела вчителька української мови та літератури Шух О. Р. Школярі виявили глибокі знання творчої біографії поета. У 9-11 класах вчителі Шух О. Р. та Мешко І. П. провели вікторину “Правда чи фейк?”, а також учні 11 класу підготували відеоролик “Шевченко і сучасність”. Школярі отримали цікаву і пізнавальну інформацію про справжнього Шевченка- полум’яного поборника права і свободи простої людини, захисника знедолених. Школярі 7-8 класів підготували учнівські проєкти «Я відкриваю для себе Шевченка” під керівництвом вчителів Сідор О.С.та Пацьо А. В.
       Уся дружна громада закладу приєдналася до загальношкільної акції “Читаймо “Кобзаря” разом!” Тож надихаймося силою правди і мудрості Шевченкових творів і пам’ятаймо заклик поета:

Борітеся- поборете!
Вам Бог помагає!
За вас сила,за вас слава
І воля святая!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *