Бережімо, люди, рідну мову,
З нею ми — народ на цій землі…

    Українська мова – мова української нації, у якій тисячолітня історія нашого народу – тяжка, кривава, зі злетами та падіннями, осяяна духом свободи та незалежності Української держави. Наш народ віками 

змушений зі зброєю в руках оборонятися й відстоювати своє право на вільне життя. У рідній мові ми відчуваємо брязкіт схрещених шабель уславлених на весь світ козаків-запорожців, незламних гайдамаків, заповзятих січових стрільців, мужніх юнаків-лицарів, які смертю хоробрих загинули під Крутами, відчайдушних воїнів УПА та сьогоднішніх незламних захисників та захисниць .

    З нагоди Міжнародного дня рідної мови у нашому закладі проведено низку заходів, щоб ще раз долучитися вустами і серцем до рідної мови- найкращої, найсвятішої, найріднішої. День розпочався закличною акцією « Говоримо українською, проживемо день без суржика!». Учнівські колективи разом з учителями української мови та літератури

Сідор О.С., Шух О.Р., Мешко І.П., Пацьо А.В., організували виставку стіннівок, лепбуків до Дня мови. Цікавим був конкурс вишиванок «Я- українець, я- українка, мова моя –українська», до якого залучились усі класи. Дичка М.В., бібліотекарка закладу, організувала літературну виставку « Мова – душа нації, її найцінніший скарб». Класні керівники запросили учнів до спілкування «Мово! Ти дзеркало душі, країни та народу»». На великій перерві юні таланти декламували власні вірші про мову.

Надзвичайно цікавими були й конкурсні завдання мовознавчих вікторин та ігор «Подорож океаном рідної мови», підібрані та проведенні вчителями української мови та літератури протягом дня, метою яких було не тільки позмагатися, а й прищеплювати любов до рідної мови, збагачувати її, оберігати, мов коштовний скарб; розвивати культуру мовлення , навички виразного читання; формувати патріотичні почуття . 

З учнями 9-11 класів проведено мовний квіз, де кожен мав змогу позмагатись та перевірити свій рівень знань з української мови .
  Учителька української мови та літератури Шух О.Р. з учнями 5-А класу підготували відеопрезентацію мовного флешмобу «Величаймо рідну мову», метою якого було словом донести про важливість збереження мови для існування нації. Учителькою української мови та літератури Мешко І.П. разом з учнями 10-11 класів організували круглий стіл «Рідна мова-моя честь і гідність». Пацьо А.В. разом зі своїми вихованцями 7-Б класу долучились до цікавого мовного проєкту « Мова – духовна скарбниця» , де учні вкладали у мовну перлину свої творчі надбання та слова вдячності.

    До святкування рідної мови долучилися і молодші дітки. Учні 2-А класу під керівництвом Біланинець Л.О провели цікаву та пізнавальну квест –гру « Живи, рідна мово, у творчому слові». Барвисте розмаїття вишиванок створили піднесений настрій. Гра

проводилась командно, де учні подорожували країнами мовознавства, демонструючи свої знання. Виразно декламували вірші, співали пісні про українську мову,переглядали відео, складали асоціативний кущ «Нас єднає рідна мова», вміло відгадували загадки та швидко знаходили відповіді мовної вікторини. Завершився квест цікавою грою « Намистинки складаємо, рідну мову вивчаємо». Учасники гри нагородженні дипломами та грамотами.
     Усі заходи були підпорядковані єдиній виховній меті, а саме: шанувати, розвивати та берегти українське слово, дбати про красу та милозвучність української мови. Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, – у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *