Кожна школа – це особливе середовище, де навчаються й спілкуються діти. Проте статистика сьогодення коли Україна перебуває у стані воєнного часу , свідчить що кожен четвертий школяр зазнає булінгу, і тільки кожен другий із них розповідає про це вчителям чи батькам. Надмірні хвилювання, емоційний стан, роздратованість, – можливо зумовлені і повітряними тривогами чи різноманітними соціальними обставинами життя спонукають нас, дорослих допомогти дітям у цей складний період
    

     Жертвами фізичних знущань, психологічних принижень та цькувань, висміювань, залякувань або погроз може стати як учень, так і вчитель.  Проявам булінгу не можна потурати. Адже насильство залишає відбиток на все життя.
Педагоги, школярі та їхні батьки мають бути уважними й за перших проявів насильства – протидіяти йому.
     Саме тому, в період з 12 по 16 лютого 2024 року, в нашому освітньому закладі відбувся Тиждень протидії булінгу, згідно плану якого протидія-булінгу/ учні мали змогу перевірити свої знання про булінг, його прояви та протидію.
    Адміністрацією закладу впродовж 14-15 лютого було організовано зустріч -спілкування представників учнівських класних колективів з Няговською Наталією Богданівною- начальником служби у справах дітей Кольчинської селищної ради, Клевець Русланом Івановичем-поліцейським офіцером громади та Мартин Михайлом Васильовичем – дільничим офіцером громади а також у рамках проєкту БФ “Регіон Карпат” NEEKA за сприяння Дитячого фонду ООН , що при ЮНІСЕФ діти вкотре уже мали змогу поспілкуватися з соціальним працівником Копил Анастасією та психологом Цирюк Оленою.
    Що таке булінг ? Як зупинити його? Кібербулінг… Булінг і покарання…- всі ці питання були в полі зору представників поліції та учнів. Вони мали дискусійний характер діти розповідали життєві ситуації та ставили запитання представникам поліції, які в будь яку хвилину готові прийти їм на допомогу.
   Питання прав та обовʼязків учнів було акцентовано у бесіді — зверненні до учасників Наталією Богданівною, яка цікавлячись справами дітей, їх проблемами, як у школі , так і в позаурочний час чи вдома, вкотре нагадала дітям куди необхідно звернутися, якщо стали свідком чи учасником булінгу .
   Впродовж тижня різноманітні тематичні заняття з учнями закладу було проведено практичним психологом Сарканич Жанною Юіївною, яка застосовує у своїй роботі як групову, так і індивідуальну діяльності. Анкетування та моніторингові дослідження систематично практикуму в класних колективах 1-11 класів.
    Спільні дії та зусилля дорослих, адміністрації закладу, вчителів , практичного психолога ,батьків та представників вищевказаних установ допоможуть попередити, запобігти та вчасно зреагувати на проблемні ситуації у шкільному середовищі , яке завжди повинно бути безпечним.
                                             ЗУПИНИМО БУЛІНГ – ЗАХИСТИМО ДІТЕЙ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *