Минають дні, ідуть роки,
Життя листки перегортає
А біль Афгану – на віки
В душі чомусь не замовкає…

      15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Саме цього дня 1989 року з Афганістану були виведені радянські війська, які з 25 грудня 1979 брали участь у війні на території цієї країни.

    Минуло 35 років, але до цього часу не зменшилися душевні страждання від втрат у рідних, у колишніх воїнів-афганців, які бережуть пам’ять про події тих років та своїх бойових побратимів. Через страшне горнило афганської війни пройшли тисячі українських солдат. Летіли в Україну «чорні тюльпани» з цинковими гробами. За даними офіційних джерел, під час афганської війни загинули понад 15 тисяч солдатів. Україні війна обійшлася у більш ніж чотири тисячі загиблих. Зараз в Україні – понад 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько восьми тисяч мають поранення, понад 6 тисяч є інвалідами. А скільки залишились у полоні або пропали безвісти ? А ті, хто залишилися живими, пройшли сувору школу випробування долі.

      Про ці жахливі цифри й страшні події згадуюємо і ми, учні Кольчинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів. За кожною цифрою, датою трагічна Не менш чуттєвим був виховний захід «Афганістан – наша пекуча пам’ять …», учасниками, якого були учні старшокласники. . Відеоматеріали, вдало дібрані вчителем історії та правознавства Ганною Дудинець не залишили байдужими дитячі серця. Під час заходу присутні ознайомилися з маштабами складних і неоднозначних подій в Афганістані, переглянули документальні відеофрагменти про афганську війну, ушанували пам’ять тих, хто поліг в афганських ущелинах, схиливши голови в скорботній хвилині мовчання.
      Класними керівниками 5-11 класів проведено години спілкування на тему “Одвічний біль-інтернаціональний обов’язок.”У шкільній бібліотеці презентовано тематичну виставку “Крізь пекло афганської війни”.
     Летять, відлітають у вічність роки. Далека та чужа країна Афганістан… Безглузда війна… протягом 10 років. Проте ця безглуздість не применшує героїзму наших воїнів там, в афганському пеклі. Ніхто та ніщо не має бути забутим. Аби не забути – треба пам’ятати, треба знати. Не засвоївши уроки історії, росія у 2014 напала на Україну, а 24 лютого 2022 розпочалося повномасштабне вторгнення агресора в Україну. Не можливо не помітити історичні паралелі між війною в Афганістані та російсько-українською війною. Із самого початку війни на сході України тисячі афганців та ветеранів інших війн добровільно виступили на захист рідної землі від загарбників. Ми твердо переконані , що Перемога буде за нами !!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *