Минає рвучко рік за роком,
Неустанно дні пливуть,
У вік віків залізним кроком
Герої Крут ідуть
І креслять їх осяйні тіні
В безсмертя славну путь –
В віках віків бійці нетлінні
Герої Крут не вмруть.

     Багато знакових подій пережив український народ за всю історію свого існування На жаль, ледь не кожна з них є трагічною з вписаними кров’ю іменами Героїв. Однією з таких непоправних і водночас героїчних дат є 29 січня, коли вся Україна вшановує пам’ять Героїв Крут.

       29 січня 1918 року в історії України з’явилася нова сторінка, щедро полита молодою кров’ю, назва якої – Крути. Світова історія знає багато жертв в ім’я ідей, але аналогічної Крутам не було. 1917-1918 роки були дуже важкими для утвердження української державності – йшла жорстока боротьба за владу в Києві. Однак, сподівання українців не були марними. У листопаді 1917 року проголошено Українську Народну Республіку. Це видатна подія в історії українського народу. Герої Крут призупинили наступ військ на столицю України, що дало змогу урядові Української Народної Республіки добитися міжнародного визнання України на мирних переговорах у Бресті. Це було перше у ХХ столітті офіційне визнання нашої держави, що утвердило на політичній карті Українську державу. 
       Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі. Ця подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку − боронити її. Здавалося б, минуло так багато років з того часу, а тема боротьби за свою незалежність і досі гостра й актуальна для нас. 
У нашій школі 29 січня 2024 року пройшли заходи до Дня пам’яті Героїв Крут, на тему «Вони полягли тоді, щоб ми зараз жили» . Метою дня було  ознайомити учнів із подіями, які сталися у січні 1918 року на станції Крути, виховувати інтерес і повагу до історичного минулого своєї країни, сформувати уявлення про обов’язок, мужність, героїзм. Та ще раз нагадати молодому поколінню трагічну боротьбу українського народу на шляху становлення державності. Учні 8-11 класів переглянули та обговорили документальний фільм «Крути», який викликав у них чимало емоцій….
        Класними керівниками 5-11 класів було проведено інформаційні хвилини « Вони полягли тоді, щоб ми жили зараз». Зокрема класним керівником Попович М.І. було проведено урок мужності за участі учнів 8-Б, впродовж якого було нагадано про подвиг юних героїв Крут.
        Герої не вмирають. Вони  живуть у пам’яті  і  справах наступних поколінь. Тож  пам’ять полеглих Героїв ми вшанували хвилиною мовчання…..
        Минуть роки, століття та пам’ять про юнаків-героїв не згине повік. Вона світитиме не тільки українцям, а всім тим, хто готовий покласти своє життя в ім’я Батьківщини. Бережімо у наших серцях пам’ять про тих, хто боровся і бореться за нашу свободу і незалежність
        Українці знову змушені давати відсіч військовій та інформаційній агресії, знову змушені обороняти власну незалежність ціною людських жертв. І знову майже через сотню років українські бійці демонструють надзвичайно високий патріотизм, повторюючи подвиг героїв під Крутами.
Слава Україні! Героям слава!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *