Сучасні виклики до формування громадянської, соціальної та здоров’язберігаючої компетентності здобувачів початкової освіти

   2 січня 2024 року відбулося чергове засідання методичного об’єднання вчителів початкових класів нашої школи. Темою засідання було «Сучасні виклики до формування громадянської, соціальної та здоров’язберігаючої компетентностей здобувачів початкової освіти». Вчителі обмінювались думками та враженнями про роботу МО за перший семестр навчального року. Голова МО Куруц О.І. виступила з доповіддю «Соціально-педагогічні засади формування громадянської компетентності молодшого школяра», під час якої було розглянуто питання громадянського та морального становлення особистості, формування відповідального ставлення до здоров’я, профілактики асоціальної поведінки серед учнів початкових класів.

   Садварі О. М., вчителька 3-А класу, підготувала доповідь «Здоров’язберігаючі технології в початковій школі», де було розкрито корисні поради та рекомендації з даного питання. Здоров’язберігаючі технології реалізуються на основі особистісно-орієнтованого підходу, відносяться до тих важливих факторів, завдяки яким учні навчаються і розвиваються в суспільстві. Від здоров’я, життєрадісності, бадьорості дітей залежить їх духовне життя, світогляд, розумовий розвиток, міцність знань, віра в свої сили, бажання вчитися.

   Болдижар А.І., вчителька 4-Б класу, ознайомила присутніх з діяльнісним блоком громадянської компетентності, який вона використовує в своїй практичній діяльності. Діяльнісний підхід реалізується через можливість діяти, отримувати навички громадянської компетентності як в освітньому процесі , так і в позаурочний час, під час колективних творчих справ , екскурсій тощо. Будь-яка суспільна робота пов’язана з людьми, тому важливим у сфері громадської діяльності є формування в дітей соціальних та комунікативних навичок.

   Відбулася дискусія «Прогалини у формуванні морально-ціннісних орієнтацій», в ході якої свої думки висловили всі присутні.

   Члени методичного об’єднання обговорили матеріали періодичної преси з даного питання. Робота методичного об’єднання була спрямована на підвищення професійної майстерності і розвиток творчої ініціативи вчителів , створення відповідних умов для формування ключових компетентностей учнів з даного питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *