Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація та приниження. На жаль, і сьогодні це поширена проблема в українському суспільстві, і найгостріше вона постає саме в освітньому середовищі. 

Різні прояви насильства, булінг, цькування, ізоляція – це соціальні біди, які крадуть дитинство, роблять дітей передчасно дорослими, перекреслюють людське в людині. Також прояви насильства порушують права дитини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч з нами, чи у нас в домі, в школі, на вулиці, ми не маємо закривати на це очі, ми мусимо зупинити його.
      З метою привернення уваги учнів до цієї актуальної проблеми, особливо зараз, коли Україна перебуває вже майже два роки в умовах воєнного стану, а з боку російського агресора констатуємо жорстокі факти різноманітних проявів насильств та знущань з цивільного населення та військових, профілактичні заходи щодо вчинення правопорушень, злочинності в учнівському середовищі і не тільки…та виховання загальнолюдських моральних цінностей були в полі зору педколективу нашого освітнього закладу з 25 листопада по 8 грудня 2023 року.
      В межах щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» практичним психологом Сарканич Ж.Ю. та класними керівниками було проведено тематичні заходи ,спрямовані на привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми , протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Тематичні години психолога, анкетування учнів, рекомендацій для учнів та батьків, Уроки доброти та інформаційні, профілактичні бесіди були проведені ,згідно плану заходів.
      Продовженням акції стала зустріч представників Міжнародного фонду охорони здоров’я та навколишнього середовища ,що відбулась у нашому освітньому закладі 13 грудня 2023 року за участі учнів-старшокласників. Домашнє насильство ,його різновиди та прояви, діалогові спілкування ,індивідуальні та групові роботи були в центрі уваги учасників тематичного навчального практикуму.
       Формування в свідомості школярів нетерпимого ставлення до насильства та практичні дії у випадку жорстокого поводження з дітьми ,з боку педколективу закладу та представників ЮНІСЕФ, допоможуть у будь- яких проблемних життєвих ситуаціях молоді, адже наші діти мають право жити без насильства.

Дякуємо організаторам за цікаві та змістовні зустрічі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *