29 листопада   учні 3-А  класу на уроці математики працювали  над темою «Письмове віднімання трицифрових чисел без переходу через розряд». Вчитель Садварі О.М. формувала математичні компетентності через пізнавальну діяльность, інтерес  учнів  до предмету, вміння давати самооцінку діяльності на уроці. Найбільший інтерес в учнів викликали цікаві логічні завдання, дидактичні ігри, узяті з навколишнього життя, пов’язані зі знайомими речами. Для формування позитивної мотивації вчителька використала  прийом переживання ситуації успіху. Усний рахунок проведено за допомогою ігрового методу «Кубик Блума». Цей популярний прийом сприяє розвитку критичного мислення. Третьокласники, відповідаючи на запитання, закріпили назви арифметичних дій та повторили правила знаходження невідомого компонента. Мова учнів чітка , правильна, слід відмітити , що вчителька велику увагу приділяє правильній вимові числівників у різних формах. На етапі актуалізації опорних знань учнів було застосовано технологію «Шість цеглинок». Виконуючи веселі завдання і граючись набором із шести кольорових цеглинок LEGO, учні не тільки тренували пам‘ять, розвивали моторику, а й  вправлялись у  швидкості обчислень.

   Практичну роботу учні виконували в телефонах через сканування  запропонованого QR-коду, працюючи в парах, допомагаючи однин одному швидше і без помилок виконати завдання. Самостійну роботу також учні виконували в формі гри і з задоволенням. Діти, що швидше виконують завдання, надавали допомогу однокласникам, пам’ятаючи девіз гри: «Зробив сам – допоможи другу!». Цей вид роботи особливо сподобався учням, реалізовуючи методичний прийом «Навчаючи – учусь».  Завдання в групах виконувались швидко, видно що учні добре знають правила роботи в групі, правильно розподіляють обов’язки між членами групи та раціонально використовують час при роботі в групі. Створюючи візуальні зображення , учні зразу бачили результати своєї колективної роботи.

   Учителька добре володіє сучасними методиками проведення уроку математики та вміло застосовує їх у практичній діяльності. На даному уроці використовувала різні види робо­ти, що сприяло активізації пізнавальної діяльності учнів, розкриттю їх творчого потенціалу та формуванню нових умінь. Всі учні класу активно працювали  в групах і в парах,  колективно і самостійно, легко справлялись з різноманітними завданнями ,  а головне отримували задоволення від своєї роботи. Присутні на уроці відмітили високу педагогічну майстерність та творчий потенціал вчителя початкових класів Садварі Октавії Михайлівни.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *