«Людина може обійтись без багатьох речей, але не без іншої людини», – сказав один учений. Навіть на самоті вона подумки звертається до інших людей. Попри все людські стосунки нерідко спричиняють проблеми: непорозуміння, суперечки, конфлікти. Щоб запобігти цьому, треба навчитися ладнати з різними людьми.  

       Толерантність – це мистецтво жити в світі несхожих людей та ідей. Толерантність – це терпимість до думок, поведінки та поглядів інших.

            Толерантні люди більше знають про свої недоліки та переваги. Вони критичні відносно до себе і не прагнуть у всіх бідах звинувачувати інших.
           Толерантна людина не ділить світ на дві частини – чорне та біле; не робить акцент на розбіжностях між «своїм» та «чужим», тому готова вислухати та зрозуміти інші точки зору.

      Саме тому, 16 листопада 2023 року, у нашому освітньому закладі було проведено різноманітні виховні заходи щодо формування та підвищення толерантності дітей, зокрема педагогами-наставниками 1-11 класів тематичні години спілкування, а класними керівниками Садварі О. М. та Токарь М.В. виховні заняття «Толерантність врятує світ» та «Жити в мирі з собою та іншими» за участі учнів 3-А та 6-А класів. Діти мали змогу вкотре ознайомитись та повторити поняття «толерантність», «толерантна особистість», досягнути високого рівня, вирішити питання як досягнути високого рівня комунікативної компетенції, за допомогою спеціального моделювання власної поведінки у соціумі, а також осягнути значення толерантної поведінки у різних життєвих сферах.

          Вихователями груп продовженого дня Душенькевич Т. Й., Мешко Х. І., Маринко А. М., Шішко Я. І. було відпрацьовано навички толерантних відносин через розвивально-пізнавальні та творчі конкурси такі ,як: «Квітка толерантності», «Моє спілкування»,  «Добре слово», «Погано чи добре ?», «Чарівний світ толерантності».

           Цього ж дня  завбібліотеки Дичка М.В.  підготувала тематичну виставку «Толерантність врятує світ».

         Отже, лише від нас усіх залежить, чи буде наша взаємодія з іншими живою, яскра­вою, плідною та позитивною.

                                                            Тож, будьмо ТОЛЕРАНТНИМИ!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *