Бувають такі події в житті країни, нації, народу, які стають найтяжчим випробовуванням на міцність, на вірність, на силу любові та патріотизму для кожної людини. На жаль, ми сьогодні живемо саме в такий час, в час складних випробувань! Здати тест на мужність і відвагу випало нам, українцям!

     Незчисленні втрати неоголошеної війни спонукали до вшанування матерів та вдів, які втратили своїх найдорожчих синів, дочок та чоловіків у війні з російськими окупантами, починаючи з 2014 року.
      4 листопада 2022 року у рамках однойменного Всеукраїнського соціально-культурного проєкту на територіі нашого освітнього закладу відбувся соціально-мистецький захід «Мамина весна».
     Сьогодні відзначаємо першу річницю благодійної акції, під час якої було висаджено яблуневу алею-сад, присвячену матерям і вдовам загиблих захисників України та освячено меморіальну плиту-пам’ятний знак. Цьогоріч яблуневі саджанці вже майоріли неповторним рожевим цвітом, значна частина навіть плодоносили.
    Меморіал пам’яті особливе для всіх нас місце…Напередодні відзначення річниці благодійного заходу класні керівники разом зі своїми вихованцями провели уроки Мужності та подяки за сьогоднішній день, ціна якого-життя… Як важливо, щоб ми завжди пам’ятали про це, щоб знали, якою дорогою ціною дається мир. Будьмо вдячні тим, хто народив та виховав справжніх захисників-визволителів.

Пам’ять! Гірка пам’ять! Вона ніколи не згасне!

        Сьогодні Україна ще й досі у вогні, гримлять вибухи й свистять кулі. Страшна звістка стукає знову і знову у двері односельчан, викликаючи розпач і невгамовний біль у душах рідних та близьких, серця справжніх героїв завмирають, завмирають, як сама Україна…Пам’ятна меморіальна дошка та чудові саджанці, висаджені матерями загиблих воїнів та учнями нашої школи ще не один рік будуть нагадувати нам про війну, про материнське та людське горе.

Простіть нас, молоді захисники,
Що змушені так рано покидати рідну маму…
Сьогодні Ви -… небеснії мандрівники… а мама…
Мама …ще довго чекатиме …на телеграму…

        Ми-учні та дорослі знаємо, що буде попереду… Попереду обов’язково буде ПЕРЕМОГА ! Питання лише часу та ціни. На жаль, уже дуже страшної ціни. Та віримо, що колись наша Перемога матиме присмак останніх днів. Тихої радості, сильної любові і страшенного болю. І все це разом дає якесь неймовірне тепло і сльози…Віримо, що наша Перемога таки прийде, ми всі будемо плакати і мовчати. Мовчати і плакати…
           І дякувати, дякувати, дякувати. Тим, хто повернеться. І тим, хто навіки янгол.

А поки стоїмо.
Стоїмо, що є сил.
Попереду важка зима.
Але наша весна прийде.
І вона буде синьо-жовта.

Слава Україні!
ГЕРОЯМ СЛАВА!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *