Мово наша! Мудра берегине, що не давала погаснути волелюбності, славі й гордому духу … Ти зцілювала втомлених духом, давала їм силу, здоров’я, довгий вік і навіть безсмерття тим, що пили Тебе, цілющу  джерелицю…

   Сьогодні, як ніколи, українська мова — одна з головних цінностей нашого народу, його гордість і скарб. Її неодноразово забороняли, намагалися знищити, а над її носіями вчиняли геноцид.  Але вона вистояла! І сьогодні, маючи величезну підтримку, пішла у свій вирішальний контрнаступ. Кожен, говорячи українською, наближає Перемогу!

   З  2023 року у зв’язку з переходом Православної церкви України на новоюліанський календар день пам’яті преподобного Нестора-літописця відзначають 27 жовтня. Тому президент України підписав указ про перенесення дати святкування Дня української писемності та мови 27 жовтня.

   З нагоди свята у нашому закладі проведено ряд цікавих та пізнавальних заходів. Учні 5-9 класів готували лепбуки до Дня писемності у номінації «Історія одного слова», « Цікаві факти про мову», виготовляли літери власними руками. Найактивнішими були учні 5-6 та 9-Б класу. З учнями 5 класів на уроці рідної мови проведено гру « Про писемність у лабіринтах». Вчителька української мови та літератури Мешко І.П. провела мовознавчу гру « Фразеологізми – скарби народної мудрості» між командами 6 класів « Знавці рідної мови» та «Українські герої». Учні не тільки змагались, а мали можливість поглибити знання з теми « Фразеологія». Пацьо А.В. провела з учнями 7 класів вікторину « Мовне асорті». Цікавим для дітей 7-10 класів був мовленнєвий  квест «Збережемо наш скарб- рідну мову», який підготувала вчителька Шух О.Р., метою якого було розширити знання про культуру мовлення, формувати вміння працювати в команді, виховувати любов до рідної мови, зростати справжніми українцями. У формі відеороликів проведено з учнями 5-6 класів конкурс юних декламаторів.

   Учні  5-11 класів під керівництвом  Сідор О.С. брали участь у Всеукраїнському диктанті національної єдності. Завершальним етапом свята був конкурс знавців рідної мови імені Петра Яцика, учасниками якого стали учні 3-11 класів. Діти мали змогу показати рівень знань з української мови.

Сьогоднішнє свято не залишило байдужим нікого. Тож прислухайтесь до нашої світлої мови, до її надзвичайно чистого і мелодійного звучанням. Бережіть її, вивчайте та збагачуйтесь мудрістю нашого народу!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *