22 вересня щорічно в Україні відзначається День партизанської слави. Раніше в це свято згадували в основному партизанів Другої світової війни. Але з 2014 року та напочатку повномасштабного вторгнення російського агресора на мирні українські землі в 2022 році партизанський рух має місце і серед наших сучасних захисників. Ці відважні люди протистоять озброєним солдатам на тимчасово окупованих росією територіях, наближаючи нашу перемогу.

   Під час Другої Світової війни на українських територіях у тилу нацистів діяло близько 200 тисяч партизанів. Серед військовослужбовців партизани були як серед Червоної Армії, так і серед УПА. Радянська пропаганда часто замовчувала подвиги українських партизанів, а вони, між тим, завдавали великих втрат армії Гітлера, сприяли швидкому просуванню радянської армії та деокупації українських міст: Під час Другої Світової українським партизанам подекуди доводилося боротися не лише з солдатами Третього Рейху, а й із радянськими партизанами, які намагалися придушити українських повстанців. Радянські партизани шукали націоналістів серед українських.
    Для учнів школи цього дня було організовано перегляд документальних фільмів про Другу світову війну, проведено тематичні інформаційні хвилинки. Під час цих заходів діти ознайомилися з діяльністю партизанських загонів та підпільних організацій у роки Другої світової війни, змогли оцінити внесок простого українського народу у перемогу над нацизмом. Вчитель історії Дудинець Г.В. провела усний відеожурнал для учнів 9-11 класів на тему «Цінуй теперішнє, дбай про майбутнє та не забувай минуле». Вчителькою акцентовано увагу учнів, що після початку повномасштабної війни з росією українські партизани показують свою відвагу на окупованих територіях.
   Історія рідко буває однозначною. У День партизанської слави вшануймо відважних українських патріотів, які відстоювали і продовжують відстоювати нашу свободу .

Слава Україні! Слава ЗСУ!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *