З метою виховання почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства, розвитку вміння знаходити шляхи виходу зі складної ситуації,  формування навичків відповідальної та безпечної поведінки і попередження поширення негативних явищ в учнівському середовищі, запобігання будь-яких проявів насильства, цькування з 20 по 24 лютого  2023 року у нашому освітньому закладі пройшов тиждень з протидії булінгу під гаслом «STOP булінг!». 

  

Попередження та протидія цькуванню, насильству, кібербулінгу, недопущення виникнення конфліктних ситуацій та правильному їх вирішенню було відображено в плані заходів, зокрема години спілкування «Булінг  в освітньому закладі. Кібербулінг» (класні керівники 1-11 класів ), виставка плакатів «Шкільному булінгу – НІ!» (класні керівники 5-9 класів), перегляд відеопрезентацій «Булінг в школі». Як його розпізнати» (педагог-організатор АлексюкК.Ю., 5-11 класи ), «Кібербулінг або агресія в інтернеті: Способи розпізнання і захист дитини» та створення листівок і буклетів «Безпечна школа. Маски булінгу» (вчитель інформатики Роман І.М.), інформаційно-просвітницькі тематичні  бесіди практичного психолога Ковач А.А. з учнями 8-их класів та моніторингове дослідження щодо проявів булінгу в учнівсьому колективі закладу, а також відповідна інформаційна робота з батьками щодо порад, алгоритму протидій  булінгу та процедури подання заяв про випадки булінгу (цькування).

   Впродовж тижня учні отримали інформацію про види булінгу, міри покарання, навчилися  відрізняти булінг від звичайного конфлікту, висловлювали свої думки та судження щодо того, як уникнути конфліктних ситуацій, готували проєкти «Рука допомоги», складали розповіді про взаєзаємоповагу, взаємодопомогу та толерантне ставлення один до одного, а класні керівники розвивали в дітей вміння знаходити шляхи виходу зі складних ситуацій,  розвивали навички відповідальної та безпечної поведінки.      

  Всі просвітницькі заходи, проведені в рамках тематичного тижня, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про шкільний булінг та запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування) і головне – на захист прав дитини, бо кожен учасник освітнього процесу повинен почувати себе захищеним. Треба поважати свої права, права іншого і вчитися співіснувати разом. Бути гарною людиною – це добра звичка. І прищеплювати її треба змалечку.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *