Виховна робота на групі продовженого дня, Кольчинського ЗЗСО, проводилась з урахуванням науково-методичної проблеми школи, виховного плану школи та календарно-тематичного планування вихователя ГПД.

         Відповідно до режиму роботи здійснювалася організація виховних годин, бесід, дискусій, диспутів, інструктажів; фізкультурно-оздоровчих занять, прогулянок на свіжому повітрі, які включали спостереження за сезонними змінами у природі, тематичні фантазування, збір природніх матеріалів для творчих робіт, рухливі ігри та ЗРВ; навчально-пізнавальних, індивідуальних занять, творчих майстернь. Найбільше уваги вихователі приділяли забезпеченню безпеки дітей під час освітнього процесу. Саме цьому сприяли проведення інструктажів з БЖД, засвоєння правил поведінки під час повітряної тривоги та будь-яких надзвичайних ситуацій в умовах воєнного часу.
        Виховна робота з учнями перших класів (вихователь Мешко Х.В.), впродовж І семестру 2022-2023 н.р., була направлена на виховання цілісної особи, самостійної, творчої, соціально-адаптованої до процесу навчання і виховання. Форми організації роботи: ігри та бесіди. Реалізувалась вона за такими напрямки: пізнавальний, фізкультурно-оздоровчий, трудовий, творчий.
      Робота на пізнавальному напрямку здійснюється через проведення різних вікторин, диспутів, читання книг, перегляду слайдів.
    Фізкультурно-оздоровчий напрямок в режимі ГПД складається з таких видів, як фізкультхвилинки, ігри і розваги на прогулянках.
          Трудове виховання учнів направлене на дбайливе відношення до чужої праці, а також на вироблення таких якостей як: акуратність, охайність. В рамках даного напрямку були проведені наступні заходи: «Чистюлька», «Твоя школа, твій клас, дотримання чистоти і порядку». Використання даного напрямку дозволяє показати школярам цінність праці в житті кожної людини. Дізнавшись про те, якими творчими здібностями володіють діти, було сплановано роботу на розвиток творчих умінь і навиків. Щоб виявити здібності дітей, було проведено наступні творчі завдання: «Намалюй картину», «Незавершений малюнок», «Домалюй». Заняття за інтересами сприяли всебічному розвитку школярів.
       Вихованці Островки А.І., вихователя ГПД №2, також активно залучалися до парної, групової, індивідуальниї, інтерактивної, нетрадиційної та дослідницької форм роботи. Тісна взаємодія з батьківським колективом та класними керівниками 2-А, Б класів, сприяли досягненню результативності роботи з дітьми як під час очного так і дистанційного навчань.
Школярі активно взаємодіють між собою, у групі панує ситуація успіху та взаємопідтримки, здорової конкуренції.
     Освітній процес на групі №3 (вихователь Душенькевич Т.Й.) урізноманітнювався наступними заходами: літературні хвилинки –перлинки ” Бібліотека для душі”; тематичними годинами до Дня миру, до Дня українського, Дня толерантності. Цікаво та змістовно пройшла година-монолог ” Моя мрія”, яку було проведена напередодні різдвяно-новорічних свят.
           Багато посмішок, позитивних емоцій панувало на виховному занятті ” День чаю”. Учні 3-4 класів показали свою організованість, колективізм, повагу один до одного.
           У сучасних суспільно-політичних умовах, коли Україна зусиллями українських військових, добровольців, волонтерів відстоює свободу і територіальну цілісність, пріоритетне значення вихователі ГПД надавали патріотичному вихованню здобувачів освіти, зокрема: загальношкільне заняття «Ми – українці: честь і слава незламним»; відзначення Дня миру, колективно-творча справа «Голуб миру»; пізнавально-творче заняття «Метелики пам’яті», приуроченого до Дня пам’яті жертв Бабиного Яру; створення асоціативних кущів та виготовлення листівок воїнам ЗСУ, виготовлення патріотичних поробок до Дня української писемності та мови та виготовлення аплікацій з природніх матеріалів до вшанування Дня пам’яті жертв Голодомору.
        Вихованці з нетерпінням чекали зимові свята. Саме тому, вихователями було організовано різноманітні форми роботи щодо зустрі Святого Миколая, Різдва Христового та Нового Року. Діти писали листи Святому Миколаю, виготовляли ялинкові прикаси, плідно працювали над проєктними роботами, по виготовленню лепбука ” Новорічна ялиночка”.
Тепла атмосфера, дружні відносини, згуртованість супроводжували всі групи продовженого дня впродовж І семестру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *