Цвіти і смійся, рідне слово!

У серці щирому звучи!

Моя чарівна, рідна мово,

Лети над світом не мовчи!

Українська мова – барвистий килим самоцвітів, що віками ткали генії нації і прості люди, які називають себе українцями. Мова є найбільшим надбанням нашої культури і водночас її носієм, криницею духовності і моралі, дзеркалом одвічного українського менталітету, доброти, душевності, щирості, сприйнятливості до краси.

9 листопада вся Україна відзначає важливе свято – День писемності та української мови. Учні нашого закладу разом з учителями української мови та літератури Сідор О.С., Шух О.Р., Мешко І.П., Пацьо А.В. ретельно готувалися до цього дня. Проведено ряд цікавих та пізнавальних заходів.

Учнями 6-11 класів організовано виставку мовознавчих афіш « Рідну мову вивчай, знай, поважай», п’ятикласники проявили фантазію та кмітливість у створенні мовних лепбуків , 6-7 класи виготовили цікаві літери. Кожен учнівський колектив брав активну участь у загальношкільній акції «Подаруй мові часточку свого серця». Бібліотекар Фізер Н.В. організувала тематичну виставку художньої, наукової, публіцистичної літератури «Рідне слово живе у віках» . Класними керівниками проведено години спілкування « 10 цікавих фактів про мову» . Учні 5-А, 6-А, 7-Б, 9-Б класів у відеозверненні висловили шану та любов до краси і багатства рідної мови , Бабіля М, учень 11 класу ,презентував проєкт на тему « Розвиток письма» . Учителями української мови та літератури Шух О.Р. та Мешко І.П. до Дня української писемності та мови у п’ятих класах проведено гру- конкурс «Мовознавчі пелюстки», Сідор О.С. проведено вікторину до Дня писемності у 8-Б класі, де учні поглибили та розширили знання про мову та мовлення, поповнили словниковий запас, розвинули творчі й комунікативні здібності, пошукові вміння та
навички.

Під керівництвом учителя української мови та літератури Сідор О.С. об 11 годині учні старших класів брали участь у Всеукраїнському радіодиктанту національної єдності, де мали змогу продемонструвати свої знання з рідної мови. Підсумком дня став шкільний етап Міжнародного конкурсу знавців рідної мови імені Петра Яцика , який відбувся за участі учнів 3-11 класів.

Тож нам варто докладати зусиль, щоб українська мова не тільки зберігалася, але й розвивалася. Бережімо красу й чистоту рідної мови. Нехай наповнює вона наші душі багатством і красою духовності.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *