До радянської влади у селах Фрідяшово та Шелестово  були народні школи (вісім років навчання), а у Кольчині була церковна народна школа, де вчителював дяк.

1 вересня 1945 року у селі Фрідяшово була створена семирічна школа. В ній навчалися діти з Шелестова та Фрідяшова, а кольчинці відвідували семирічку  у селі Підгоряни.

У серпні 1948 року приміщення фари священика Яковича Євгенія передано школі. З вересня 1948 року у селі Шелестово почала працювати семирічна школа. Першим директором був призначений Нікішов Василь Федорович.

З серпня 1954 року директором Шелестівської семирічки стає Іванов Олександр Володимирович. А в 1957 році школу очолює Фаринич Василь Іванович. З 1959 році школа стає восьмирічною. Новий одноповерховий корпус збудовано народним методом.

Химич Ольга Миколаївна з 1964 по 1967 рік – директор Кольчинської восьмирічної школи. В ці роки до одноповерхової школи за державні кошти добудовано другий поверх і створена Кольчинська середня школа. На будівництві з ентузіазмом поряд з майстрами і робітниками працювали  і вчителі нашої школи. З 1967 року по 1972 рік школою керує Микита Дмитро Андрійович,  а згодом до 1984 року – Мікла Іван Юрійович.

Удут Василь Іванович – директор Кольчинської середньої школи  з 1984 по 1995 рік. Під час його керівництва у школі змінена система опалення, побудовано водопровід, споруджено велику шкільну їдальню з шефською допомогою верстатозаводу ім. Кірова, колгоспу, кар’єрів.

З 1995 року керівником школи стає Удут Юрій Юрійович – людина щира, доброзичлива, оптимістично налаштована, для нього нема позиції “мене це не стосується”, бо він уболіває за рідну школу і колектив. У цей період у школі вперше запроваджено одинадцятирічне навчання, дітки шестирічного віку прийшли до першого класу. Діє “Школа сприяння збереження здоров’я”. Велика увага приділяється  роботі з охорони здоров’я дитини. При школі проводяться районні змагання з футболу. Юнацька футбольна команда завойовує призові місця в районних і обласних турнірах.

З 2002 року школу очолює талановита та енергійна жінка – Удут Хатуна Важаївна. Як директор школи сповна віддає себе справі. За тісної співпраці з райдержадміністрацією у школі відбулись великі позитивні перетворення.  За останні роки значно зміцнилась матеріально-технічна база школи: однією з перших у районі школа обладнана комп’ютерним класом, переобладнано котельню, здійснено капітальний ремонт фасаду та покрівлі школи, ремонт класних приміщень, замінено вікна і двері, побудовано нову огорожу школи. Школа обладнана новітніми мультимедійними засобами навчання.