Вчителем школа стоїть…
Іван Франко

З перших днів заснування у  нашій школі працювали люди, слова яких мали великий  філософський зміст , їх життя стало прикладом для прийдешніх поколінь.

Вчитель у селі  постать найбільш авторитетна, найбільш впливова, бо від нього залежить дуже багато: освіта, культура, традиції, моральний клімат, престиж населення, формування майбуття.

Знання і величезний досвід вчителів минулих поколінь  невичерпне джерело для сучасних педагогів, взірець, гідний для наслідування. Наш обов’язок  зберегти цей досвід для нащадків.

Фаринич Ольга Максимівна
Вчитель математики

Надзвичайно любила свій предмет, прищеплювала цю любов до нього і вихованцям. Зуміла зацікавити математикою навіть слабших учнів. Доводила значення знань у житті людини. Жила інтересами школи та кожного учня, була доброю порадницею колегам по роботі.

Біляков Андрій Ілліч
Вчитель образотворчого мистецтва та трудового навчання

Випускник Мукачівської вчительської гімназії, він був майстром на всі руки. Вміло малював пейзажі, портрети, дружні шаржі на колег по роботі. Його роботи прикрашали класи та коридори рідної школи. Сліди його золотих рук не стерлись до цих пір.

Чечур Ганна Іванівна
Вчитель української мови та літератури

Вчила писати твори так, щоб було «словам тісно, а думкам просторо». Була хорошим класним керівником. Вміло організовувала позакласну роботу. Літературні вечори, організовані вчителькою, надовго запам’ятовувались учням і колегам.

Матінко Маргарета Василівна
Шкільним бібліотекар, вихователь ГПД, вчитель початкових класів

Була душею вчительського колективу,  любила дітей та колег по роботі. Завжди була веселою, дотепною. Її жарти  піднімали настрій кожному. Нікому не вірилось, що ця завжди усміхнена  та сповнена оптимізму жінка  мала важку фізичну недугу.

Удут Марія Іллівна
Вчитель початкових класів

Маючи досвід роботи в малокомплектній школі, вміло здійснювала індивідуальний підхід у навчанні молодшого школяра. Знала організувати взаємонавчання учнів. І скільки б років не минуло,  учням запам’ятаються її уроки добра й щирості.

Порохнавець Ганна Василівна
Вчитель початкових класів. Шкільний бібліотекар

Працювала над позитивною динамікою знань учнів, прагнула зацікавити і  захопити  учнів. До роботи ставилась відповідально, вболівала за кожного учня. Дбала про збагачення книжкового фонду бібліотеки, вчила учнів бережно ставитись до книжок.

Попович Марія Василівна
Вчитель початкових класів

За час роботи у навчальному закладі зарекомендувала себе як відповідальний, досвідчений педагог. Вміла за лічені хвилини власноруч виготовити наочний матеріал та доцільно його застосувати на уроці. Працювала легко, з задоволенням. Часто повторювала: «Якби довелось  розпочинати трудове життя спочатку, я вибрала б тільки професію вчителя»

Попович Михайло Михайлович
Вчитель початкових класів

Поряд з дружиною трудився на освітянській ниві.  Був тривалий час завідуючим Кольчинської початкової школи та хорошим господарником. Давав учням добрі знання, особливо гарно проводив уроки математики.
       
Микита Ганна Іванівна
Вчителька початкових класів

Вона була й залишається для багатьох вихованців якоюсь незвичайною людиною. Учням хотілося щоранку швидше потрапити до школи, бо вчителька буде знову розповідати щось цікаве й захоплююче. Вона була і вимогливою, і люблячою водночас.  Могла насварити і похвалити зразу тут, не ображаючи: «Ти ж такий розумний, і як же це ти зміг виконати так брудно завдання?» Особливу увагу приділяла виробленню каліграфічних навичок письма. Всі учні для неї були і найкращими, і найрозумнішими, вона кожного  любила зокрема, а не всіх загалом.

Ціцей Октавія Андріївна
Вчитель німецької мови

Вперше заснувала у школі Клуб інтернаціональної дружби, члени якого вели переписку з дітьми  багатьох країн світу, в  тому числі німецькою мовою. Клуб був багатий на почесних гостей, мав музей, в якому було зібрано матеріали про життя багатьох країн світу. У мукачівському районі клуб було визнано найкращим. Всі, кому  пощастило вивчати іноземну мову  у цієї вчительки, добре володіли німецькою мовою.

Ціцей Василь Іванович
Вчитель  фізкультури, образотворчого мистецтва та співів

Його  учні були учасниками районних, обласних спартакіад, займали призові місця. Сільські змагання з футболу та легкої атлетики  відбувались з ініціативи та за організації Василя Івановича. Мужній, спортивно підтягнутий, веселий – безмірно любив життя і скрашував його своєю діяльністю. Зокрема, був ініціатором та брав безпосередню участь з учнями школи  у будівництві спортивного комплексу.

Був активним учасником Заслуженої чоловічої капели вчителів Мукачівщини, керував шкільним та сільським хором. Виїжджав з концертами в села району та області.

Даночко Михайло Олексійович
Вчитель Російської мови та літератури

Педагогічну діяльність розпочав у  гірськихселах  – Тростяниця і Кльочки, пізніше працював у селі Клиновець. Був головою профспілкового комітету Кольчинської середньої школи, керував касою взаємодопомоги. Прищеплював любов до російської літератури через красу російських  народних пісень та романсів. Володів прекрасним сильним голосом.  Був  учасником Заслуженої Чоловічої капели освітян Мукачівщини.

Даночко Віра Михайлівна
Вчителька історії та правознавства

Обиралась депутатом Кольчинської селищної ради, народним засідателем, громадським діячем. Найбільшою цінністю в житті вважала людяність, чесність, гуманність. За добросовісну педагогічну діяльність нагороджена орденом «Знак Пошани». Молодим вчителям досвідчена вчителька бажала: «Давати і вимагати від учнів міцні знання»

Дутко  Ганна Михайлівна
Вчитель української мови та літератури

Кожен її урок був всебічно підготований, продуманий до найменших деталей. Давала учням глибокі міцні знання. Керувала гуртком юних декламаторів. Доброзичливо заохочувала перші поетичні спроби школярів.

Для глибокого розуміння літературного твору навчала учнів  через інсценізації уривків художніх творів. Була зразковим класним керівником. Завжди стояла пліч-о-пліч з своїми вихованцями. Була скромним керівником без претензій на владу над дітьми, другом без панібратства, порадником без нотацій, бо сама вміщувала в собі душу і  дитини, і підлітка, і дорослої людини.
 

Зозуля Ганна Іванівна
Вчитель початкових класів

Здобула освіту у Вчительській семінарії та на філологічному факультеті Ужгородського державного університету. Та все життя працювала тільки в початкових класах. Досконало володіла виховними засобами мудрого слова.

Велику увагу приділяла роботі з слабшими учнями з неблагонадійних сімей. І серця дітей відкривались перед її словом, переконанням чи повчанням. Захоплювалась українською літературою,  прищеплювала цю любов учням та колегам. Купувала та передавала до шкільного фонду книги закарпатських письменників. Вела просвітницьку діяльність серед колег та односельчан. Була справжнім патріотом  української землі.

Ряшко Маргарета Іванівна
Вчитель початкових класів

Працювала у дитячому садочку  верстатозаводу смт Кольчино. Та за клопотанням перед районним відділом освіти  батьків вихованців-випускників була переведена на посаду вчителя початкових класів Кольчинської середньої школи. Ніжна і вимоглива, добре знала характер кожної дитини, тримала тісний зв’язок з батьками.

«Найбільшою цінністю в житті вважаю доброту, порядність. Ціную батьківську та учнівську повагу» – говорила Маргарета Іванівна. Молодим учителям  радила прислухатись до порад старших, любити дітей та свою професію.

Репинець Іван Юрійович
Вчитель початкових класів, вихователь ГПД

Разом з дружиною почав вчителювати у гірських селах Міжгірщини, пізніше почав працювати у с. Кольчино. Любив дітей, привчав їх до посильної фізичної праці. Брав активну участь у будівництві другого поверху школи.

Жив скромно і чесно. Завжди приходив на допомогу колегам по роботі.


Порохнавець Василь Іванович
Вчитель історії та військової підготовки

Трудову діяльність розпочав у школі  рідного села.Уроки історії проводив цікаво, доступно сприйманню кожного школяра. Учні любили предмет історії і свого вчителя. користувався авторитетом серед односельчан. Його обирали головою Кольчинської селищної ради, після чого повернувся працювати до школи. Вів також уроки військової підготовки. Власноруч  спорудив стрілецький тир, готував  і проводив при школі  районні змагання зі стрільби.  

Сухан Михайло Іванович
Вчитель фізичної культури

Старанно проводив уроки фізкультури, дбав про спортивний майданчик у школі. Здійснював індивідуальний підхід у навчанні, вміло чергував фізичне навантаження на уроках, дбаючи про здоров’я кожної дитини. У спортивних змаганнях під професійним керівництвом вчителя учні займали призові місця. Не ставив перед собою завдання виховати атлетів та дбав, щоб молодь була здоровою не тільки під час шкільного життя, але й після закінчення школи. Брав активну участь у будівництві стадіону у селищі. Був учасником Чоловічої хорової капели освітян Мукачівщини.

Щадей Матвій Юрійович
Вчитель російської мови та літератури

Працював заступником директора по навчальній частині в початкових класах. Був людиною енциклопедичних знань. Відвідуючи уроки колег, часто повторював: «Я прийшов до Вас повчитись» Аналізуючи уроки, вміло виділяв особливі досягнення педагогів, пропагував їх серед колег. У сільському  клубі часто організовував літературні вечори. Сам умів складати вірші.

Пушкарович Магдалина Василівна
Вчитель географії

Колеги  називали її – «розум, честь та совість школи.» Вона пронесла ці моральні якості через всю свою педагогічну діяльність. Для неї не існувало понять «не хочу, не можу, нехай хтось інший». Всі позакласні заходи  (вечори, ранки, екскурсії, турпоходи ) проводила на високому професійному рівні. Давала учням глибокі, міцні знання, вчила любити і зберігати природу, її багатства. Цікаво вела дослідницьку роботу на географічному майданчику школи.  Мала звання вчитель–методист.

Лендєл Анна Михайлівна
Вчитель початкових класів

Вона просто любила свою працю і мала від неї задоволення. Найсвятішим для вчителя вважала любов до дітей. Була завжди чесною, справедливою і обов’язковою як у шкільному, так і в повсякденному житті.Завжди відчувала перед батьками відповідальність за навчання і виховання підростаючого покоління.Співпрацювала з колегами-однодумцями.

Швалагін Йосип Васильович
Вчитель математики

Викладав математику та фізику у Мукачівській школі-інтернат, директорував у Пузняковецькій НСШ. Отанні 17 років педагогічної діяльності віддав учням Кольчинської середньої школи. Вчив дітей аналізувати вивчене, мислити, робити висновки. Вмів виділити і  зосередити увагу дітей на головному. Добре виконував роль класного керівника, розумів і підтримував своїх вихованців. У спілкуванні з колегами був щирий, доброзичливий і товариський.

Порохнавець Маргарета Михайлівна
Вчитель початкових класів

З дитинства  проявляла неабиякі здібності до навчання. І в сільській школі, і в  педагогічному училищі  завжди вчилась відмінно. З вибором професії не було ні сумнівів, ні вагань. Любов до своєї професії пронесла через усе своє життя, працюючи в рідному селі. У роботі з молодшими школярами керувалась надійними і всесильними інструментами – щирим словом та лагідною посмішкою. Її голос завжди звучав тихо, ніжно і привітно, відкриваючи довірливі серця вихованців. Вчителька володіла особливим педагогічним тактом. Нагороджена званням “Відмінник народної освіти СРСР”.

Чечур Марія Андріївна
Вчителька німецької мови

В Кольчинській середній школі працювала з 1972 року. Постійно вдосконалювала свій фаховий рівень, проходила стажування в Німеччині. Клуб інтернаціональної дружби «Глобус», який працював при школі, був відомий в області.Велась пошукова робота, збирались матеріали про учасників Великої Вітчизняної війни, колишніх в’язнів концтаборів. Матеріали роботи збиралися в  музей інтернаціональної дружби. І всією цією роботою керувала Марія Андріївна.

Активність в роботі, творчість вчительки оцінило керівництво району і їй запропонували посаду завідуючої методичного кабінету відділу освіти. Нові ідеї спонукають вчителів до плідної праці. Високо оцінюється робота вчителів, які працюють творчо. Проте Марія Андріївна – вчитель, педагог, її душа належить дітям. Попутньо з цією роботою вона проводить уроки в школі. І в 1984 році вона повертається  на посаду заступника директора школи по навчальній роботі.

За період її праці школа стала методичним центром всього району. На базі школи проводились  засідання методичної роботи керівників шкіл, молодих завучів, вчителів-предметників. Проводились відкриті показові уроки, виховні заходи.

Марія Андріївна була вчителем вчителів, душею педагогічного колективу. Її поважали, до неї прислухались, її любили.Вона вміла створити у колективі атмосферу творчості, радісного піднесення, любові до праці.


Куруц Ілля Юрійович
Вчитель фізики та астрономії

Працював у Верхньовизницькій школі, Мукачівській школі-інтернат. 38 років віддав служінню учням, з них 32 роки – учням  рідного селища. Викладав фізику, математику, креслення, астрономію, трудове навчання, виконував роботу лаборанта в фізичному кабінеті.  Був закоханий у фізику. Саме тому він з такою любов’ю проводив уроки і прагнув, щоб і його учні знали предмет і вміли здобуті знання застосовувати на практиці.

Не шкодуючи часу і власного здоров’я, займався з бажаючими вступити до вищих навчальних закладів, де профілюючими дисциплінами були фізика та математика. Був щасливим і заслужено гордився успіхами своїх учнів.

Багато творчих сил затратив, щоб кабінет фізики відповідав вимогам, щоб база кабінету давала можливість проводити уроки на високому науковому рівні. З ініціативи вчителя поруч з фізичним кабінетом була добудована кінобудка, встановлено кіноапарат «Україна», що дало змогу в фізичному кабінеті демонструвати навчальні фільми. Саме він запровадив в кабінеті дистанційне управління, нові технічні засоби навчання. В ті роки – це було великим досягненням.

Був постійним дописувачем педагогічної преси, де висвітлював ідеї щодо покращення сучасної системи освіти.

Вимогливий до себе і до учнів, точний і пунктуальний,готовий жертвувати всім  заради праці – таким залишився у пам’яті тих,з ким працював.

Ковач Михайло Михайлович
Вчитель трудового навчання, музики

Керував шкільним хором, віртуозно грав на баяні.Керував та акомпонував вокальному ансамблю вчителів “Росинка”. Здійснював музичний супровід всіх заходів позакласної роботи. Вніс вагомий вклад у розвиток  художньої самодіяльності в школі та селищі. Записував  старовинні народні пісні, вводив їх у репертуар учнівського та сільського хорів.

Під його керівництвом діти охоче працювали у шкільній майстерні. Прививав учням практичні навички роботи, необхідні у повсякденному житті.

Завжди усміхнений, бадьорий, вмів розрадити колег у важкі хвилини.

Маринець Марія Юріївна
Вчитель математики

Про таких, як вона говорять – вся у праці.  Не викладати, а навчити – головне професійне кредо вчительки. Володіла особливим вмінням достукатися до кожного дитячого серця. Не мала спокою, поки не бачила, що учні засвоїли матеріал досконало. Не шкодувала своїх сил і часу, працювала індивідуально  на перервах, до і після уроків з школярами, що важко засвоювали програмовий матеріал. І, здавалось, що у класах, де вона працювала, немає учнів, байдужих до математики. Вона вміла зацікавити учнів, знала зосередити увагу класу. Її уроки були особливими, працювали всі без винятку. Багато хто завдячує Марії Юріївні розвитком математичного мислення.

У пам’яті вихованців залишиться завжди її добрий, розуміючий погляд, швидка хода, стрункий стан і руки, завжди білі від крейди…


Пушкарович Галина Іванівна
Вчитель початкових класів

Зросла у сім’ї педагогів. Відмінно навчалась у школі та в вузі, відмінно і працювала. Всю себе сповна віддавала роботі з дітьми.  Вражали  її знання, простота, висока культура. Вихованцям пощастило, бо в ній захоплювало все: дивовижна ерудиція, невичерпна й водночас цілеспрямована енергія, душевна теплота й доброзичливість, з якою вона ставиться до  своїх учнів. Саме вона вчила їх бути мужніми, не лякатися життєвих труднощів, мати почуття власної гідності. Вона вміла розповісти найскладніший матеріал так, що він ставав цікавим і легким, постійно застосовувала різні форми і прийоми навчання. Кожен з учнів був по-своєму закоханий у неї…